Strażacy z Suwałk zaprezentowali pokaz ratownictwa na konferencji bezpieczeństwa
W Suwałkach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – strażacy z JRG nr 1 przeprowadzili pokaz ratownictwa w trakcie VI Ogólnopolskiej Konferencji dotyczącej bezpieczeństwa. Symulacja wypadku na stacji paliw przyciągnęła uwagę uczestników, a strażacy pokazali swoje umiejętności w praktyce.
  1. Symulacja wypadku na stacji paliw.
  2. Ewakuacja i pierwsza pomoc dla poszkodowanych.
  3. Prezentacja sprzętu i ubrań ochronnych strażaków.
  4. Pokaz prowadzony przez st. kpt. Roberta Sendę.

Podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji dotyczącej bezpieczeństwa, która odbyła się 17 maja 2024 roku, strażacy z JRG nr 1 w Suwałkach zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie ratownictwa. Główna atrakcja wydarzenia – symulacja wypadku na stacji paliw – pokazała, jak strażacy radzą sobie w sytuacjach kryzysowych.

Symulacja wypadku na stacji paliw była realistycznym odzwierciedleniem niebezpiecznego scenariusza. Strażacy musieli ewakuować dwie osoby ze strefy zagrożonej pożarem. Jedna z poszkodowanych osób otrzymała pierwszą pomoc medyczną na oczach zgromadzonej publiczności. Po ugaszeniu pożaru, ratownicy zadbali o odcięcie dopływu paliwa do dystrybutora, co jest kluczowym działaniem w takich sytuacjach.

Po zakończeniu symulacji, uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem strażaków. Przedstawiono im różne rodzaje ubrań ochronnych stosowanych w codziennej pracy ratowników. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie w pracy strażaka.

Pokaz ratownictwa prowadził st. kpt. Robert Senda, dowódca JRG nr 1 w Suwałkach. Jego profesjonalizm i doświadczenie sprawiły, że wydarzenie było nie tylko pouczające, ale także inspirujące dla wszystkich uczestników konferencji.

Takie pokazy są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają zrozumieć, jak skomplikowane i wymagające może być ratowanie życia w sytuacjach kryzysowych. Dzięki nim, zarówno strażacy, jak i obserwatorzy mogą lepiej przygotować się na ewentualne zagrożenia i wypadki.


PSP Suwałki