Wigraszek 2024: Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży w Suwałkach
Już w czerwcu odbędzie się 21. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek. To wydarzenie jest wyjątkową okazją do podziwiania młodych talentów teatralnych z całej Polski. Festiwal, który potrwa kilka dni, obfituje w spektakle, warsztaty oraz animacje artystyczne, a jego oficjalne otwarcie zaplanowano na 13 czerwca.
  1. 21. edycja Festiwalu Wigraszek.
  2. Oficjalne otwarcie: 13 czerwca, godz. 18:00.
  3. Spektakl „Istny cyrk” w wykonaniu Teatru Przebudzeni.
  4. Warsztaty i animacje artystyczne.

W dniach 13-16 czerwca młodzi aktorzy z całego kraju przybędą do naszego miasta, aby zaprezentować swoje umiejętności na suwalskich scenach. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek to nie tylko przegląd teatralnych talentów, ale także okazja do wymiany doświadczeń i integracji młodzieży z różnych regionów Polski.

Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się 13 czerwca o godz. 18:00 w sali im. Andrzeja Wajdy. Tego wieczoru widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Istny cyrk” w wykonaniu Teatru Przebudzeni. Przedstawienie to, pełne humoru i refleksji, porusza tematy związane z pięknem i brzydotą, normalnością i dziwacznością, a także granicami ludzkiej duszy.

W ramach festiwalu odbędą się również liczne warsztaty i animacje artystyczne, które pozwolą młodym uczestnikom na rozwinięcie swoich umiejętności i pasji. Jak co roku, festiwal przyciąga nie tylko młodych aktorów, ale również licznych miłośników teatru, którzy chcą podziwiać występy młodych talentów.

Spektakl „Istny cyrk” inspirowany jest osobistymi przeżyciami aktorów oraz filmami takimi jak „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” i książką „Jarmark Odmieńców”. To wyjątkowe widowisko, które z pewnością dostarczy widzom niezapomnianych wrażeń.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do spotkania z młodymi talentami teatralnymi i udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie!


Opierając się na: Urząd Miejski w Suwałkach