Bezpłatne badania profilaktyczne w Suwałkach już 15 czerwca
Już 15 czerwca mieszkańcy Suwałk będą mieli wyjątkową okazję do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. W ramach akcji "Zrób sobie Dzień na U" Fundacja Rak’n’Roll zaprasza na Plac Marii Konopnickiej, gdzie będą dostępne badania USG oraz przeglądy dermatologiczne znamion.
  1. Bezpłatne badania USG piersi, tarczycy i jąder.
  2. Darmowe przeglądy dermatologiczne znamion.
  3. Akcja organizowana przez Fundację Rak’n’Roll i Nationale-Nederlanden.
  4. Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem.

Fundacja Rak’n’Roll we współpracy z firmą Nationale-Nederlanden organizuje akcję profilaktyczną pod nazwą "Zrób sobie Dzień na U". Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca na Placu Marii Konopnickiej w godzinach od 10:00 do 18:00. Mieszkańcy Suwałk będą mogli skorzystać z darmowych badań USG piersi, tarczycy i jąder, a także z przeglądów dermatologicznych znamion.

Olga Myślińska z Fundacji Rak’n’Roll podkreśla, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna i zachęca do regularnych badań: „Profilaktyka powinna stać się dla nas naturalnym nawykiem, jak umycie zębów czy nałożenie kremu. Udostępnienie darmowych badań USG tarczycy, piersi i jąder, a także bezpłatnego badania znamion, to szansa na dotarcie do osób, które z różnych przyczyn nie wykonują regularnie badań profilaktycznych”.

Zapisy na badania rozpoczną się na pół godziny przed ich startem, a o możliwości wzięcia udziału decydować będzie kolejność rejestracji. Ważne, by chętne osoby miały przy sobie dokument tożsamości. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto przyjść wcześniej, by zapewnić sobie miejsce w kolejce. W medbusie planowane jest wykonanie do 105 badań USG oraz do 35 dermatologicznych badań znamion każdego dnia.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się na specjalnych fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder. Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektorka komunikacji korporacyjnej i rzeczniczka prasowa Nationale-Nederlanden, podkreśla znaczenie profilaktyki: „Zdrowie jest jedną z nadrzędnych wartości, o którą powinniśmy dbać. Jedną z najczęstszych wymówek przeprowadzania regularnych badań jest brak czasu czy zajmowanie się innymi czasochłonnymi obowiązkami. Jako partner akcji „Zrób sobie Dzień na U”, chcemy uświadamiać o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Liczymy, że dzięki akcji wiele osób w północno-wschodniej Polsce będzie miało możliwość skorzystać z bezpłatnych badań i zacznie budować ważny nawyk regularnego potwierdzania swojego zdrowia”.

Kampania "Dzień na U" zainicjowana w 2019 roku przez Fundację Rak’n’Roll zachęca do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. Początkowo skierowana była głównie do kobiet, jednak z czasem rozszerzono ją także na mężczyzn. Fundacja angażuje również pracodawców, którzy przystępując do programu, umożliwiają swoim pracownikom wykonanie badań w czasie pracy. Obecnie z tej możliwości korzysta ponad 37 000 pracowników w 55 firmach i instytucjach.

Fundacja Rak’n’Roll działa na rzecz poprawy jakości życia osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także promuje zdrowe zachowania i profilaktykę zdrowotną. Nationale-Nederlanden, jako odpowiedzialny społecznie partner, wspiera inicjatywy poprawiające jakość życia Polaków od 1994 roku.


Na podstawie: UM Suwałki