Głosowanie na Suwalski Budżet Obywatelski 2025 już otwarte
Mieszkańcy naszego miasta mają okazję zadecydować, na co zostaną przeznaczone środki z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Głosowanie rusza dziś i potrwa do 10 lipca. To doskonała okazja, aby wpłynąć na rozwój naszej lokalnej społeczności!

Start głosowania na projekty Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

Od 21 czerwca mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy na propozycje zgłoszone w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. W tym roku do wyboru jest aż 29 różnorodnych projektów, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia w naszym mieście. Głosowanie potrwa do 10 lipca, a wyniki zostaną ogłoszone 2 sierpnia.

Jak oddać głos? Elektronicznie lub tradycyjnie

Głosowanie odbywa się zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej. Mieszkańcy mogą oddać swoje głosy za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej budżetowi obywatelskiemu. Alternatywnie, istnieje możliwość pobrania karty do głosowania, którą po wypełnieniu można wrzucić do urn w kilku wyznaczonych miejscach: Urzędzie Miejskim, suwalskim Aquaparku oraz Centrum Handlowym Plaza.

Warunki udziału w głosowaniu

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec miasta, jednak w przypadku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec może złożyć wyłącznie jedną kartę do głosowania i oddać głos na trzy różne projekty. To ważne, aby każdy głos był dokładnie przemyślany, ponieważ ma realny wpływ na przyszłość naszej społeczności.

Promocja projektów

Dodatkowo, na stronie internetowej budżetu obywatelskiego istnieje możliwość wygenerowania plakatu promującego wybrany projekt. To świetna okazja, aby włączyć się w promocję inicjatyw, które naszym zdaniem zasługują na realizację. Warto zachęcać znajomych i rodzinę do oddania głosu, aby wspólnie budować lepszą przyszłość naszego miasta.

Znaczenie Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego

Suwalski Budżet Obywatelski to inicjatywa, która pozwala mieszkańcom bezpośrednio wpływać na inwestycje realizowane w ich otoczeniu. To nie tylko szansa na poprawę infrastruktury czy realizację ciekawych projektów społecznych, ale także na integrację mieszkańców wokół wspólnych celów. Każdy głos ma znaczenie, dlatego warto wziąć udział w tej inicjatywie i wyrazić swoje poparcie dla wybranych projektów.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w głosowaniu i wspierania projektów, które mają szansę przynieść realne korzyści naszej lokalnej społeczności. Pamiętajmy, że nasze głosy kształtują przyszłość naszego miasta!


Na podstawie: UM Suwałki