Odjazdowy Bibliotekarz wraca na szlaki - 15. edycja rajdu łączy pedałowanie z pasją do czytania

FOT. Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
W Suwałkach rower i książka to od lat udane małżeństwo. Już w najbliższą niedzielę 21 czerwca 2026 Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej znowu zgarnia miłośników dwóch kółek na wspólną przejażdżkę, która kończy się nie tylko zmęczeniem, ale i ogniskiem z konkursami.
- Jak wygląda trasa i co czeka na mecie
- Dlaczego warto przyjechać - nawet jeśli nie znasz nikogo
Jak wygląda trasa i co czeka na mecie
Startujemy o godzinie 10.00 sprzed głównego budynku biblioteki przy ulicy E. Plater 33A. Stamtąd grupa rusza ulicami miasta, głównie wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi, w kierunku Agroturystyki w Osinkach pod numerem 39. To około kilkunastu kilometrów przyjemnej jazdy - dystans na tyle przystępny, że poradzą sobie zarówno rodziny z dziećmi, jak i ci, którzy rower wyciągają z piwnicy raz na sezon.
Na miejscu czeka ognisko, a organizatorzy przygotowali konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie więc okazji, żeby pochwalić się wiedzą o literaturze lub po prostu dobrze się bawić w towarzystwie innych pasjonatów.
Dlaczego warto przyjechać - nawet jeśli nie znasz nikogo
“Odjazdowy Bibliotekarz” to jedna z tych suwalskich tradycji, które budują lokalną społeczność bez zbędnej pompy. Nie potrzebujesz drogiego sprzętu ani klubowej przynależności - wystarczy sprawny rower, trochę chęci i być może ulubiona książka w plecaku na wypadek przerwy. 📚🚴
Piętnasta edycja pokazuje, że pomysł trafił w potrzebę mieszkańców: połączenie aktywności fizycznej z kulturą czytelnictwa sprawdza się lepiej niż niejeden marketingowy slogan. W Suwałkach po prostu wiadomo, że bibliotekarze potrafią nie tylko polecać dobre tytuły, ale też zaplanować trasę i rozkręcić imprezę w plenerze.
Szczegółów dotyczących zapisów organizatorzy na razie nie podali - warto śledzić komunikaty Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej lub pojawić się na starcie, jeśli akcja ma charakter otwarty.
na podstawie: Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

209 km/h przy ograniczeniu do 120 - BMW zatrzymane przez SPEED w Suwałkach

Pięciu kierowców po alkoholu wpadło na suwalskich drogach od świtu

Pakiety medyczne a styl życia – jak dopasować opiekę zdrowotną do codziennych potrzeb?

Jak przygotować się do zmiany operatora internetu?

Dlaczego warto reagować na pierwsze sygnały organizmu?

Fotograficzny weekend w Wigierskim Parku. Warsztaty poprowadzi Piotr Malczewski

W mieszkaniu i bagażniku 39-latka z Suwałk znaleziono ponad 17 kilo narkotyków

Koty, ślady i podlaska literatura - Grzegorz Pul spotka się z suwalczanami

Prawie 100 tys. zł dla suwalskich działkowców. Miasto wspiera zielone oazy

72 czujki dymu dla suwalskich rodzin. Kto zdąży z wnioskiem, ten uratuje dom przed pożarem

Teatr Hybrydowy z Suwałk zawita do Szwajcarii - polska sztuka, która przekracza granice

Ilustracje, które ożywiają magię antykwariatu - w Suwałkach można zobaczyć prace Emilii Dziubak

37 lat temu Polacy zadecydowali o wolności. Suwałki pamiętają

SOWA otwiera skrzydła - piątkowe spotkanie z kreatywnością w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom nr 1 w Suwałkach - kontakt, opieka i wsparcie dla dzieci
- Parafia Bożego Ciała w Suwałkach - kontakt, sakramenty, przynależność
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach - kontakt, godziny, świadczenia
- Agencja Rozwoju Regionalnego ARES w Suwałkach - kontakt, pożyczki, wynajem powierzchni i szkolenia
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach - kontakt, transport medyczny, dokumentacja
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom nr 2 w Suwałkach - kontakt, opieka i wsparcie dla dzieci
