W Suwałkach nagrodzono filmy, które miały uczyć bezpieczeństwa

FOT. Policja Suwałki
W Cinema Lumiere w Suwałkach rozstrzygnięto XIII edycję konkursu filmowego „Prosto ze szkoły”. Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody i dyplomy podczas uroczystej gali, a wraz z nimi wyróżnienia trafiły też do ich opiekunów.
Konkurs organizowany przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ma promować zdrowy styl życia wolny od środków uzależniających i bezpieczne zachowania. Jak podaje Policja, „Prosto ze szkoły” to nie tylko przegląd filmów o profilaktyce, ale też długofalowa akcja edukacyjna, która ma docierać do uczniów w kolejnych latach.
W rywalizacji mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich zadaniem było przygotowanie materiału filmowego pokazującego sytuację z obszaru bezpieczeństwa, uzupełnionego hasłem albo poradą. Komisja oceniała m.in. realizację celów konkursu, walory profilaktyczne i edukacyjne, sposób przekazania treści, oryginalność pomysłu, poziom artystyczny oraz jakość materiału filmowego.
Organizatorzy podkreślili, że młodzież po raz kolejny nie zawiodła. Wszystkie zgłoszone filmy uznano za interesujące, a uczestnicy pokazali dużą inwencję i kreatywność. Najlepszym pracom wręczono nagrody ufundowane z budżetu Miasta Suwałk, Starostwa Suwalskiego, Urzędu Gminy w Suwałkach oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach.
To pokazuje, że młodzi potrafią mówić o bezpieczeństwie językiem, który trafia mocniej niż niejedna szkolna pogadanka.
na podstawie: Policja Suwałki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Suwałki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Dodatkowe szczepienia lisów w gminie Suwałki. Preparat trafi do czterech wsi

W Suwałkach nagrodzono filmy, które miały uczyć bezpieczeństwa

Na ekranie szkolne lęki i pułapki. Finał konkursu w Suwałkach

Audi za ponad 650 tysięcy złotych miało zniknąć w drodze na Litwę

Klasy, zośka i ringo wróciły na bulwary - suwalski Dzień Dziecka miał sportowy pazur

Suwalskie szkoły pobiegły po punkty - Olbryś rozgrzał majowy czwartek

Młodzi suwalczanie zamknęli sezon na stadionie i patrzą już dalej

Ponad 150 km/h w ulewie. Motocyklista z Litwy wpadł na S-61

Perfumy i kawa pod kurtką - 43-latek z Suwałk trafił do aresztu

Letnia Akademia Sztuk Walki wraca do Suwałk z darmowymi treningami

Suwałki znów pobiegną po zmroku. Weekend z energią, filmem i śniadaniem

Studio Tańca Radość kończy 10 lat - Suwałki szykują taneczny jubileusz

209 km/h przy ograniczeniu do 120 - BMW zatrzymane przez SPEED w Suwałkach

Pięciu kierowców po alkoholu wpadło na suwalskich drogach od świtu
Przydatne dane teleadresowe
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku - kontakt, oferta i zasady korzystania
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Białymstoku Delegatura w Suwałkach - kontakt i adres
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Rejonowa w Suwałkach - kontakt, godziny i zasięg terytorialny
- Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach - kontakt, zgłoszenia awarii, strefa parkowania
- Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach - msze, kancelaria, kontakt
