Policjanci spotkali się z dziećmi w przedszkolu przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. Mundurowi uczyli najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz co zrobić, kiedy zaczepi nas nieznajomy człowiek.

Suwalscy policjanci odwiedzili wczoraj dzieci w przedszkolu przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W głównej mierze rozmawiano z dziećmi o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a także jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych.

Spotkanie było też doskonałą okazją do powtórzenia przez najmłodszych numerów alarmowych oraz przybliżenia zawodu policjanta. Maluchy miały okazję zobaczyć z bliska mundur policyjny, kajdanki, służbową pałkę.

W zajęciach wykorzystywano zestaw „Autochodzik”, który został sfinansowany w ramach Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy KIK 76 „bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

  • Pomieszczenie, policjant w umundurowaniu służbowym przykucnął przed grupą przedszkolaków
  • W pomieszczeniu, dwóch policjantów w umundurowaniu służbowym, uczy dzieci z przedszkola przepisów ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
  • W pomieszczeniu, policjant w umundurowaniu służbowym, uczy dzieci z przedszkola przepisów ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
  • W pomieszczeniu, policjant w umundurowaniu służbowym, uczy dzieci z przedszkola przepisów ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.
  • W pomieszczeniu, policjant w umundurowaniu służbowym, stoi przed dziećmi, które siedzą na podłodze.
  • W pomieszczeniu, dwóch policjantów w umundurowaniu służbowym oraz grupa przedszkolaków stoją pod ścianą.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.