Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W maju zapraszamy dzieci z klas II – V szkół podstawowych na zajęcia pn. „Każdy z nas może zmienić kawałek świata na lepsze”.

Inspiracją do zajęć są „Sztukmistrzynie” – trzytomowa opowieść kamishibai o niezwykłych Polkach – artystkach. Na zajęciach dzieci poznają jedną z nich.

Nadzwyczajne bohaterki, o których mowa, to Maria Anto – malarka, Franciszka Themerson – ilustratorka, scenografka, malarka, rysowniczka i Hajota, czyli Janina Pajzderska – pisarka. Nasze trzy bohaterki – sztukmistrzynie najprawdopodobniej nie są znane dzieciom. Chcemy to zmienić, ponieważ w swoim życiu dokonały one rzeczy niecodziennych, a ich historie mogą inspirować, stanowić wzór i motywację do własnych poszukiwań i odkrywania własnych możliwości.

Zajęcia zaplanowane są od 14 maja i potrwają do końca miesiąca, uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Zapisów można dokonywać osobiście w Oddziale dla Dzieci lub dzwoniąc pod nr tel. 87/ 565 62 46 (wew. 17, 18, 24).


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.