W Suwałkach, przy ul. Utrata doszło do zdarzenia z udziałem dwóch rowerzystów. Okazało się, że jeden z nich miał niemal 0,7 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i wzajemny szacunek na drodze.

Wczoraj (12.05.2019), przed  godz. 19:00, doszło do zdarzenia z udziałem dwóch rowerzystów, które skończyło się z obrażeniami dla obu kierujących. Całe zajście miało miejsce w strefie zamieszkania przy ul. Utrata w Suwałkach. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni cyklista zderzył się z 15-latkiem, jadącym rowerem, który wyjechał zza żywopłotu. Obaj uczestnicy zdarzenia z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Badanie stanu trzeźwości 36-latla wykazało niemal 0,7 promila  alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i skutki zdarzenia. Ustalają również, kto jest odpowiedzialny za całą sytuację.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku, to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.