Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na ulicy Sejneńskiej w Suwałkach. Tam, według wstępnych ustaleń policjantów, kierująca renault potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 57– latkę. Stąd apel do kierujących i pieszych - zachowajmy czujność i rozwagę. Zimowa aura może bowiem negatywnie wpływać na bezpieczeństwo i warunki na drodze.

9 stycznia, po 16:00 w Suwałkach na ulicy Sejneńskiej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 62-latka kierująca renault potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 57-latkę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Natomiast badanie pieszej wykazało, że była pod wpływem alkoholu. Teraz policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają dokładnie okoliczności tego zdarzenia.

Szczególnie w okresie zimowym, policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok , opady deszczu, mgły i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze.

Pieszym natomiast przypominamy o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym. Zachęcamy również do noszenie ich w terenie zabudowanym, o każdej porze dnia i nocy. Mały element odbijający światło może uratować nasze życia. Odblaski sprawiają, że jesteśmy widoczni już ze 130 metrów, dzięki czemu kierownicy mogą podjąć  odpowiednią reakcję. Zanim zdecydujemy się przejść na drugą stronę pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania- upewnijmy się, że kierujący nas widzi i zdejmuje nogę z gazu.