Kiedy zapisujesz się do fryzjera, nie towarzyszy Ci zdenerwowanie. Zupełnie inaczej jednak wizytę u groomera przeżywa Twój pupil. To dla niego ogromne emocjonalne wyzwanie. Jak zatem przygotować go do spotkania z groomerem i obniżyć poziom jego stresu?

Jak przygotować psa do wizyty u groomera? Poznaj metody, które zmniejszą stres Twojego pupila

Zabiegi pielęgnacyjne w domu — przyzwyczajaj do nich swojego pupila

Od momentu, kiedy tylko w Twoim domu pojawia się wesoły szczeniaczek, przyzwyczajaj go zabiegów pielęgnacyjnych. Powinny one kojarzyć mu się z przyjemnością. Weź to pod uwagę, zwłaszcza gdy jesteś właścicielem rasy wymagającej częstych wizyt u groomera.

Zwierzęciu, które akceptuje zabiegi pielęgnacyjne, o wiele łatwiej będzie znieść wizytę u psiego fryzjera. Poza tym, kiedy przyzwyczaisz swojego psa do regularnego czesania, ułatwisz pracę groomerowi (a co za tym idzie, Twój pupil szybciej zejdzie ze stołu w salonie psiej piękności).

Przygotuj zatem miękki kocyk, szczotkę dla psa i smakowite przekąski. Rozsyp je na kocyku. Twój pupil na pewno chętnie na niego wejdzie. Kiedy już pochłonie smakołyki, przystąp do delikatnego czesania jego futerka.

Regularnie odwiedzaj groomera

To konieczne, aby sierść Twojego pupila wyglądała nienagannie. Równie ważne jak wizyty u groomera, są domowe zabiegi pielęgnacyjne. Te drugie także wykonuj systematycznie. Jest to ważne w przypadku psów o wymagającej szacie. Czasami wskazane jest, aby psa wyczesywać raz dziennie lub przynajmniej co drugi dzień. Nie chcesz przecież, aby futerko Twojego ulubieńca było sfilcowane i skołtunione, prawda?

Wielu groomerów z pewnością mogłoby Ci opowiedzieć, w jakim stanie trafiają do nich psy z powodu zaniedbania ich przez właścicieli. Bywa, że jedyny ratunek to po prostu całkowite zgolenie sierści. Pamiętaj, że yorki i terriery wymagają tego, aby przynajmniej raz w miesiącu wybrać się do groomera.

Aby oswoić swojego pupila z groomerem, zabieraj go, chociażby na proste zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy zminimalizujesz jego stres, ponieważ Twój czworonożny przyjaciel przyzwyczai się do wizyt w salonie psiej piękności.

Wizyta zapoznawcza — niezbędna, aby Twój pies zaakceptował groomera

Pewnie wiesz, jak reagują psy, które nie akceptują niektórych osób. Bywają agresywne lub przeciwnie — kulą się i chcą uciec choćby i na koniec świata. Nie dopuść do tego, aby Twój pupil w taki sposób zachowywał się u groomera. Wybierz sprawdzonego specjalistę, takiego jak psi fryzjer z Wyszkowa, który ma wspaniałe podejście do zwierząt. Zanim zdecydujesz się na strzyżenie, przyprowadź swojego ulubieńca na wizytę zapoznawczą. Twój pupil zajrzy w każdy kąt, poobserwuje personel i oswoi się z hałasami (dźwiękiem suszarki). Przede wszystkim jednak pierwsza wizyta w salonie psiej urody powinna kojarzyć się psu z czymś miłym. Groomer pieszczotliwie pogłaszcze go za uchem, powie mu dobre słowo, a na koniec poczęstuje smakołykiem. Chyba nie ma psa, któremu mogłoby się to nie spodobać?

Te małe kroki zbliżą Cię do kompleksowej wizyty, na której Twój ulubieniec zostanie ostrzyżony, dzięki czemu jego futerko przejdzie prawdziwą metamorfozę.

Zabierz swojego pupila na długi spacer

Przed wizytą u groomera, nie zapomnij zabrać swojego pupila na długi spacer. Twój pies załatwi swoje potrzeby fizjologiczne, dzięki czemu będzie spokojniej stał na stole groomerskim. Co więcej, jeśli Twój ulubieniec wyszaleje się w parku, będzie miał mniej animuszu, aby dokazywać. Nieco zmęczony, po prostu odpuści wszelkie psie harce. Dla groomera to także wielka przysługa, ponieważ praca ze spokojny zwierzęciem jest dużo prostsza i bardziej efektywna.

Jeśli Twój pies cierpi na alergie, egzemy lub ma innego rodzaju problemy skórne, poinformuj o tym groomera. Specjalista wybierze kosmetyki z prostym składem, przeznaczone dla wrażliwych psów. Dzięki temu nie narazisz swojego pupila na wysypki, wypryski i inne przykre dolegliwości.

Wiesz już, jak przygotować swojego ulubieńca do wizyty w salonie psiej piękności. Zastosuj się do powyższych porad, a zminimalizujesz stres i napięcie u swojego czworonoga. Będzie chętniej odwiedzał groomera, a co za tym idzie — zachwyci piękną, zadbaną i modnie przystrzyżoną sierścią.

 

Sprawdź na naszej stronie https://studio4dogs.pl/