Podsumowanie sportowe 2023 roku w SP nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego
Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Wierusz-Kowalskiego była dziś miejscem wyjątkowej uroczystości, podczas której podsumowano sportowe osiągnięcia 2023 roku. Wyróżniono wielu młodych sportowców, a wśród nich dominowali zawodnicy badmintona oraz sportów walki.
  1. Wręczono 86 stypendiów, nagród i wyróżnień.
  2. Badminton w czołówce osiągnięć.
  3. Sporty walki zyskują na popularności.
  4. Łączna kwota nagród wyniosła 236.700 zł.

Podczas uroczystości wręczono 33 stypendia, 47 nagród oraz 6 wyróżnień, co łącznie dało 86 uhonorowanych osób. Łączna kwota przeznaczona na te wyróżnienia wyniosła 236.700 zł. To znacząca inwestycja w przyszłość młodych sportowców, którzy swoim zaangażowaniem i ciężką pracą zasłużyli na te nagrody.

Prezydent miasta, Czesław Renkiewicz, podkreślił znaczenie wsparcia dla młodzieży, mówiąc: - 86 osób odebrało stypendia, wyróżnienia, nagrody. Dominuje kilka dyscyplin sportowych, badminton osiągnął najwięcej sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Dobrze mają się sporty walki, tych klubów przybywa w naszym mieście. Widzimy, że to przekłada się na kolejne świetne osiągnięcia. Miasto jak zawsze chce wspierać sport dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że te przyznane dziś nagrody i stypendia będą dalszym motywatorem do ciężkiej pracy. Za dotychczasowe wyniki i osiągnięcie serdecznie wszystkim gratuluje i trzymam kciuki za kolejne występy.

Sporty walki zyskują coraz większą popularność w naszym mieście, co przekłada się na liczne osiągnięcia młodych adeptów tych dyscyplin. Nowe kluby sportowe powstają, a ich członkowie zdobywają kolejne laury, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. To dowód na to, że warto inwestować w rozwój sportowy młodzieży.

Warto również zaznaczyć, że badminton, jako jedna z dominujących dyscyplin, osiągnął w 2023 roku liczne sukcesy. Młodzi zawodnicy tej dyscypliny pokazali swoją determinację i umiejętności, co przyniosło im zasłużone nagrody i stypendia.

Podsumowanie sportowego roku w Szkole Podstawowej nr 5 to nie tylko okazja do wręczenia nagród, ale również moment refleksji nad tym, jak ważne jest wspieranie młodych talentów. To właśnie oni będą w przyszłości reprezentować nasze miasto na arenie sportowej, przynosząc dumę i radość wszystkim mieszkańcom.


Urząd Miejski