Odlotowe Suwałki Air Show nagrodzone w konkursie Podlaska Marka Konsumentów
Podczas jubileuszowej gali konkursu Podlaska Marka, która odbyła się 24 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej, wyłoniono zwycięzców w różnych kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazł się pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW, który zdobył uznanie internautów w plebiscycie Podlaska Marka Konsumentów.
  1. Gala Podlaska Marka odbyła się po raz 20.
  2. Odlotowe Suwałki AIR SHOW zdobyło nagrodę w plebiscycie internautów.
  3. Wojciech Fortuna został honorowym ambasadorem województwa podlaskiego.
  4. Henryk Owsiejew otrzymał tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

Podczas jubileuszowej gali konkursu Podlaska Marka, która miała miejsce 24 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej, wyróżniono najciekawsze inicjatywy, wyjątkowe miejsca i najlepsze produkty związane z regionem. To już 20. edycja plebiscytu, który zyskał ogromne znaczenie na przestrzeni dwóch dekad, co podkreślił marszałek Łukasz Prokorym, witając zgromadzonych gości.

W ramach konkursu odbył się również plebiscyt Podlaska Marka Konsumentów, w którym internauci wybierali swojego faworyta. W tym roku triumfował pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW. Nagrodę odebrał Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który wyraził swoją radość i wdzięczność za uznanie dla tej młodej, aczkolwiek bardzo widowiskowej imprezy. "Cieszę się, że ta młoda, bo trzyletnia, aczkolwiek bardzo widowiskowa impreza, znalazła uznanie wśród kapituły i licznych odbiorców. Chciałbym podziękować inicjatorom, realizatorom i partnerom wydarzenia" – mówił Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Podczas gali przyznano również tytuły honorowe. Wojciech Fortuna, polski skoczek narciarski, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo, został honorowym ambasadorem województwa podlaskiego. Fortuna od 20 lat związany jest z Suwalszczyzną oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szelmencie, co czyni go doskonałym reprezentantem regionu.

W kategorii Ambasador Podlaskiej Gospodarki wyróżniono Henryka Owsiejewa, prezesa zarządu firmy Malow Sp. z o.o. Nagrodę wręczył mu przewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski w towarzystwie wojewody Jacka Brzozowskiego. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na dynamiczny rozwój i znaczenie podlaskiej przedsiębiorczości.

Konkurs Podlaska Marka to nie tylko okazja do wyróżnienia najlepszych, ale także do promowania regionu i jego unikalnych wartości. Wydarzenie to z roku na rok przyciąga coraz większą uwagę zarówno mieszkańców, jak i gości spoza województwa, ukazując bogactwo i różnorodność Podlasia.


Wg inf z: UM Suwałki