Letnie półkolonie w suwalskich szkołach podstawowych: aktywne wakacje dla najmłodszych
Wakacje 2024 w suwalskich szkołach podstawowych zapowiadają się niezwykle aktywnie. Dla uczniów klas I-III zorganizowane zostaną letnie półkolonie, które obfitować będą w różnorodne zajęcia i atrakcje. Będzie to doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz rozwijania swoich zainteresowań.
  1. Półkolonie odbędą się od 24 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r.
  2. Każda szkoła zorganizuje co najmniej dwa pięciodniowe turnusy.
  3. Program obejmuje m.in. zajęcia taneczne, sportowe, kulinarnie oraz wyjścia do kina i muzeów.
  4. Wyżywienie zapewniane będzie przez szkolne stołówki, a koszty pokrywają rodzice.

Półkolonie letnie, które odbędą się w suwalskich szkołach podstawowych, to inicjatywa skierowana do uczniów klas I-III. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 7.30-15.30, co pozwoli dzieciom na aktywne spędzenie dnia, a rodzicom na spokojne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Każda ze szkół zorganizuje co najmniej dwa pięciodniowe turnusy, co daje możliwość uczestnictwa większej liczbie dzieci.

Program półkolonii jest bardzo różnorodny i obejmuje szeroki wachlarz zajęć. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach tanecznych, sportowych, kulinarnych, a także w warsztatach plastycznych i krajoznawczych. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia z profilaktyki uzależnień oraz spotkania z psychologiem, które będą miały na celu edukację i rozwijanie świadomości wśród najmłodszych.

Nie zabraknie również atrakcji na świeżym powietrzu. Na boiskach szkolnych oraz placach zabaw będą prowadzone różnorodne gry i zabawy. Dzieci będą miały także możliwość uczestniczenia w wyjściach do kina, suwalskich muzeów, parku trampolin, kręgielni oraz Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). Planowane są również wyjazdy nad Zalew Arkadia oraz do Wigierskiego Parku Narodowego, co pozwoli dzieciom na bezpośredni kontakt z naturą.

Wyżywienie podczas półkolonii zapewnią szkolne stołówki, które przygotują śniadanie, drugie śniadanie oraz obiad. Koszty wyżywienia ponoszą rodzice, co stanowi jedyny dodatkowy wydatek związany z uczestnictwem w półkoloniach.

Letnie półkolonie w suwalskich szkołach podstawowych to doskonała okazja dla dzieci do spędzenia wakacji w sposób aktywny i rozwijający. Różnorodność zajęć i atrakcji sprawi, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, a rodzice będą mieli pewność, że ich dzieci są pod dobrą opieką.


Urząd Miejski Suwałki