Noc Bibliotek już 8 czerwca: bogaty program atrakcji w Suwałkach
Już 8 czerwca odbędzie się Noc Bibliotek, pełna atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pod hasłem „Nic o nas bez nas” czeka na Was mnóstwo ciekawych wydarzeń, które z pewnością umilą ten wieczór. Przygotowaliśmy dla Was program, który zadowoli każdego miłośnika książek i kultury.
  1. Wystawa ilustracji do książki „Kim Jestem?”
  2. Filmowo-zdjęciowa opowieść o zasłużonych mieszkańcach
  3. Bajkowe seanse z teatrzykiem kamishibai
  4. Kreatywne warsztaty z recyklingu

Podczas Nocy Bibliotek, w Galerii Zaułek będzie można podziwiać wystawę ilustracji do książki „Kim Jestem?”, której autorką jest Paulina Polcyn-Nowacka. Ilustracje, malowane akwarelami i rysowane kredkami, przedstawiają przygody dikdika Kima. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko zobaczyć te prace, ale również zakupić książkę.

Jednym z punktów programu będzie również filmowo-zdjęciowa opowieść „Zasłużeni – zapamiętani i zapomniani”. Przedstawione zostaną sylwetki ludzi kultury spoczywających na suwalskim cmentarzu przy ulicy Bakałarzewskiej. To niezwykła podróż w czasie, przypominająca o ich dokonaniach i wpływie na lokalną historię.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano bajkowe seanse z teatrzykiem kamishibai oraz gitarą. W Wypożyczalni dla Dzieci rodzice i ich pociechy będą mogli wspólnie cieszyć się magicznymi opowieściami. Ponadto, w Czytelni odbędą się warsztaty z SOWA Suwałki pod nazwą „Zrób sowę z SOWĄ, czyli kreatywny recykling”. Każdy uczestnik będzie miał szansę stworzyć własną sowę z płyty CD i ozdobić ją według własnego pomysłu.

Dla fanów Harrego Pottera i czarodziejskiego świata organizowany jest pokaz mody oraz konkurs na najlepszy strój inspirowany magią. Wieczór zakończy się „Tiarą Przydziału” oraz filmem dla dzieci, a starsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w „Koncercie cieni i barw”, gdzie wystąpią uczniowie klas akordeonu i gitary Państwowej Szkoły Muzycznej.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników techniki. „Magiczne pudełka” to warsztaty, podczas których dowiecie się, jak w prosty sposób przygotować własny hologram. Na zewnątrz budynku będzie można obejrzeć wystawę plenerową „Suwalski cmentarz – księgi zatrzymanego czasu”, ukazującą zabytkowe nagrobki i historie osób ważnych dla lokalnej społeczności.

Na koniec, przypominamy o akcji „Noc Bez Kar”, która pozwala na zwrot książek bez obawy o karę za nieterminowy zwrot. Zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych na pierwszym piętrze.

Przygotowaliśmy dla Was wieczór pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci. Nie przegapcie Nocy Bibliotek!


Na podstawie: Urząd Miejski