Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w Słobódce: VII edycja ćwiczeń z bezpieczeństwa ruchu drogowego
W miniony weekend odbyła się VII edycja ćwiczeń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu suwalskiego. Wydarzenie zgromadziło młodych adeptów pożarnictwa, którzy rywalizowali w licznych konkurencjach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Oprócz sportowych emocji, uczestnicy mogli liczyć na wiele atrakcji przygotowanych w ramach pikniku rodzinnego.
  1. Ćwiczenia MDP odbyły się 15 czerwca 2024 roku.
  2. W rywalizacji wzięło udział 9 drużyn.
  3. Tegoroczna tematyka skupiła się na bezpieczeństwie ruchu drogowego.
  4. I miejsce zdobyła drużyna MDP Raczki.

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatu suwalskiego spotkały się na terenie Szkoły w Słobódce, aby wziąć udział w VII edycji ćwiczeń MDP. Organizatorem wydarzenia byli Wójt Gminy Szypliszki, Pan Mariusz Grygieńć oraz Dyrektor Szkoły w Słobódce, Pan Marek Zdancewicz.

W tegorocznych ćwiczeniach wzięło udział 9 drużyn, które rywalizowały w konkurencjach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Młodzi strażacy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak ważne są znaki odblaskowe w warunkach słabej widoczności na drodze.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez sędziów na specjalnie przygotowanych stacjach, gdzie sprawdzano zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Po zakończeniu rywalizacji, I miejsce zdobyła drużyna MDP Raczki, a pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia wielu osób i instytucji. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym, w tym Wójtowi Gminy Szypliszki Panu Mariuszowi Grygieńć, Dyrektorowi Szkoły w Słobódce Panu Markowi Zdancewicz, Zarządowi Oddziału Powiatowego OSP RP dh Bogdanowi Wierzchowskiemu, Prezesowi Gminnemu dh Tomaszowi Niedźwieckiemu, druhnom i druhom Jednostki OSP Szypliszki, Naczelnikowi Ruchu Drogowego kom. Ireneuszowi Sudnik, Egzaminatorom WORD w Suwałkach Panu Wojciechowi Sobolewskiemu oraz Jerzemu Janickiemu, Mazurskiej Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej Panu Konradowi Lasota oraz Państwowej Uczelni Zawodowej dr Gabrieli Zachłowskiej.

Podczas wydarzenia odbył się również piknik rodzinny, na którym nie zabrakło atrakcji dla młodzieży. Głównymi sponsorami nagród oraz pikniku byli: Nadleśnictwo Suwałki Pan Wojciech Rodak, Wójt Gminy Szypliszki Pan Mariusz Grygieńć, Firma „Elektromil” Pan Zbigniew i Marcin Ślaski oraz WORD w Suwałkach Dyrektor Ignacy Jasionowski.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do opiekunów druhów MDP za ich zaangażowanie w przygotowanie drużyn oraz udział w zawodach.


Opierając się na: PSP w Suwałkach