Suwałki Blues Festival 2024: Trzy dni muzyki i atrakcji od 11 do 13 lipca
Już w lipcu mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych roku. Suwałki Blues Festival 2024 zapowiada się jako prawdziwa uczta dla miłośników bluesa, z bogatym programem, który zadowoli zarówno fanów plenerowych koncertów, jak i kameralnych występów klubowych.

Trzy dni pełne muzyki i atrakcji

Suwałki Blues Festival 2024 odbędzie się od 11 do 13 lipca, oferując trzy dni pełne różnorodnych wydarzeń muzycznych. Festiwal rozpocznie się koncertami plenerowymi na scenach głównych zlokalizowanych przy Ratuszu oraz w parku Konstytucji 3 Maja. Dodatkowo, koncerty akustyczne odbędą się na ulicy Chłodnej, tworząc niepowtarzalną atmosferę dla uczestników.

Warto również zwrócić uwagę na śniadania bluesowe, które stanowią unikalną okazję do rozpoczęcia dnia w towarzystwie muzyki na żywo. To nie tylko muzyczne doznania, ale także możliwość integracji z innymi miłośnikami bluesa.

Wydarzenia specjalne i atrakcje towarzyszące

Festiwal to nie tylko koncerty. W ramach Suwałki Blues Drift 2024 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5, który z pewnością przyciągnie fanów motoryzacji. Na uczestników czeka również parada motocykli oraz koncert na mobilnej platformie, co doda wydarzeniu dynamiki i różnorodności.

Jednym z kluczowych punktów programu będą 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2025, które stanowią kwalifikacje do European Blues Challenge 2025. Te koncerty zapewnią uczestnikom możliwość posłuchania najlepszych polskich bluesowych talentów, które będą walczyć o prawo reprezentowania kraju w europejskim konkursie odbywającym się w Chorwacji.

Koncert otwarcia i wieczorne występy klubowe

Nie można przegapić biletowanego koncertu otwarcia, który odbędzie się 11 lipca o godz. 19.00 w Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26. Na scenie wystąpi znany i popularny artysta Zalewski, a jako support zagra formacja Noa & The Hell Drinkers z Hiszpanii, zdobywcy pierwszego miejsca w European Blues Challenge 2023.

Każdego wieczoru festiwal zakończy się koncertami klubowymi w sześciu różnych lokalizacjach: Rozmarino, Browar Północny, Black Pub Komin, Ciao Amore w Hotelu Velvet, Piwiarnia oraz Kura na Chłodnej. Te kameralne występy, które również są biletowane, zgromadzą bluesowych wykonawców z USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Polski.

Suwałki Blues Festival 2024 to wydarzenie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń i umożliwi spędzenie czasu w towarzystwie najlepszej muzyki bluesowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym festiwalu!


Na podstawie: Urząd Miejski Suwałki