Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Mazury nie przez przypadek kojarzone są głównie z pięknymi jeziorami, pływającymi po nich żaglówkami i uprawianiem sportów wodnych. Znajdujące się tutaj jeziora uchodzą za najpiękniejsze w Polsce, a coraz częściej przyjeżdżają, by je podziwiać turyści z całego świata. Chętnie wybierają oni hotel Mazury na miejsce swoich wakacyjnych podróży.

Najbardziej znanym ze wszystkich mazurskich jezior jest Jezioro Śniardwy. Największy zalew wodny w Polsce to mekka nie tylko żeglarzy, ale również zwykłych turystów. Co ciekawe, nie tylko samo jezioro jest ciekawym miejscem do zwiedzania - w jego pobliżu znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić. Oto lista 4 najciekawszych miejsc w okolicach Jezioro Śniardwy.

Wierzba - mazurska perełka

Jedno z najpiękniejszych (a sami mieszkańcy twierdzą nawet, że najpiękniejsza) miejscowość w tej części Polski. Swoją urodę zawdzięcza położeniu w pobliżu trzech jezior: Śniardwy, Bełdany i Mikołajskiego, a także położeniu niedaleko Mikołajek - jednego z najpopularniejszych mazurskich kurortów.

Chcąc odpocząć od miejskiego zgiełku warto zdecydować się na dobry hotel na Mazurach w okolicach Wierzby. Nie ma tutaj natłoku turystów, którzy będą uprzykrzać spokojny wypoczynek. Dominują tutaj cisza i spokój, dlatego spokojnie można przyjechać lub przepłynąć tutaj chociaż na chwilę.

Popielno i Stacja Badawcza PAN

Wiele osób zamieszkujących hotel na Mazurach decyduje się na odwiedzenie tego ważnego miejsca na naukowej mapie Polski. Popielno i funkcjonująca tutaj stacja badawcza PAN znajdują się w bliskim sąsiedztwie Jeziora Śniardwy, dzięki czemu spacer w tym kierunku na pewno zagwarantuje wiele niezapomnianych widoków.

Istniejąca tutaj stacja badawcza znana jest głównie z hodowli konika polskiego, ale spotkać można tutaj również jelenie, bobry, a także bydło. W ofercie Popielna znajdziemy także ścieżki edukacyjne i niewielkie muzeum, które także warto odwiedzić. Dojechać do tego miejsca można rowerem, jeśli wynajmie się blisko hotel nad jeziorem. To ciekawy pomysł na małą wycieczkę!

Miejsca w pobliżu Jeziora Śniardwy, które warto zobaczyć

Wyspy Czarci Ostrów i Szeroki Ostrów

Na samym Jeziorze Śniardwy znajduje się aż osiem wysepek, które warto odwiedzić wynajmując hotel Mazury. Gwarantują one piaszczystą plażę, słońce i dużo prywatności, której ciężko zaznać na najpopularniejszych plażach. Bez trudu można do nich dopłynąć wynajętym w dobrym hotelu na Mazurach kajakiem lub rowerem wodnym.

Uwagę zwracamy szczególnie na dwie wyspy. Szeroki Ostrów to największa wyspa na jeziorza, która połączona jest z lądem specjalną groblą - wybudowana została przez jeńców wojennych. Z kolei Czarci Ostrów to miejsce, w którym zobaczyć można pozostałości dawnego fortu, a według legend jest to miejsce ukrycia diabelskiego skarbu.

Galindia - zajrzeć w oczy przeszłości

Ogromna rzesza wynajmujących hotele na Mazurach odwiedza Galindię. W tym miejscu można spotkać się z przeszłością, dzięki świetnie zaaranżowanym terenom. Cały okoliczny obszar przypomina tej, w którym żyli Galidowie - skanseny, labirynty, tajemnicze miejsca. Bez wątpienia będziesz miał, co tam robić!

Podsumowanie

Oczywiście w samej okolicy najciekawsze jest samo Jeziora Śniardwy, dlatego warto wynająć hotel nad jeziorem w tych pięknych, mazurskich okolicznościach. Przykładem takiego dobrego hotelu na Mazurach, który znajduje się w okolicy największego jeziora jest Mazurski Raj. Można z niego dopłynąć na Jezioro Śniardwy specjalnym szlakiem wodnym lub dojechać rowerem.

1000 Znaków do wykorzystania