Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jak zrobić i wystroić swoją własną choinkę?

Choinka świąteczna może wyglądać bardzo różnorodnie, w zależności od tego, co się ludziom podoba. Coraz częściej mówi się o ekologii, dlatego wszelkie ozdoby warto zrobić własnoręcznie. Najpopularniejszą choinką jest żywa, z lasu, pachnąca, z pięknymi zielonymi gałązkami. Aby mogła długo ozdabiać dom czy mieszkanie, warto trzymać ją w doniczce. Wystarczy tylko kilka ręcznie zrobionych bombek, pomalowanych choćby metodą pouringu i choinka wygląda wyjątkowo.

Inne ciekawe pomysły na choinki to własnoręcznie układanie gałązek, kawałków drewna, czy nawet choinki papierowe. Te ostatnie mogą być wykonane jako wiklina papierowa, spryskana złotym lub srebrnym sprayem i wówczas nie widać na pierwszy rzut oka, że jest to choinka z papieru. Ozdoby to ogromna pomysłowość domowników, dlatego warto w tę przyjemność zachęcić również dzieci. Przydadzą się na pewno kolorowe papiery, kartony, drewniane ozdoby, szyszki, gałązki, żołędzie, bibuła, a także kolorowe sznurki. Zrobienie ozdób choinkowych zajmuje kilka godzin, ale efekt jest niesamowity. Pomóc sobie można pomysłowością osób, które prezentują swoje ozdoby na blogach czy w filmikach. To mogą być także naturalne ozdoby choinkowe, z wykorzystaniem suszonych owoców, specjalnych lasek cynamonowych, goździków, pachnących dekoracji. Część tych półproduktów można kupić w sklepach ogrodniczych, artystycznych oraz budowlanych.

Kolorowe ozdoby własnej roboty

Choinka co roku może wyglądać zupełnie inaczej i wcale ozdoby nie muszą być gotowe, kupowane w sklepach. Czasami pomocna jest własna wyobraźnia, a także obserwowanie mody świątecznej w danym roku. Warto zastanowić się, w jakim kolorze choinka na święta będzie się dobrze prezentowała do tej wyjątkowej atmosfery, by umiejętnie dobrać ozdoby. Może być wielokolorowa i wówczas na choinkę każdy może zawiesić to, co chce, co lubi i co sprawia, że chętnie się przy niej świętuje. Są to specjalne papierowe, kolorowe ozdoby, w postaci bucików, prezentów, mikołajów oraz śmieszne wykonane z drewna. Dzieci bardzo lubią zawieszać ozdoby papierowe, takie jak powycinane i pokolorowane choinki, bombki, mikołaja, a także wyrysowane swoje marzenia. Doskonałe sprawdzają się również koraliki biżuteryjne, wstążki, ozdoby z bibuły, kwiaty, oraz dekoracje ogrodnicze.

Przy takiej dekoracji o wiele piękniej wyglądają lampki na choinkę lub sznur małych lampek świecących na różne odcienie. Maluchy w swoim pokoju mogą zrobić nietypową choinkę, zbudowaną z klocków lego, którą można podświetlić, a po świętach pobawić się nią na nowo lub przebudować. Na kursach artystycznych tuż przed świętami można zrobić wszystko własnoręcznie, nawet bombki, gwiazdy, kokardy czy stroiki na stół. Wykorzystać można papier, drewno, szkło, dekoracje leśne, morskie, piasek, kamienie, a także bursztyny czy muszelki. Chodzi o to, aby choinka oddawała klimat danego domu, rodziny i sprawiała radość wszystkim mieszkańcom orz przybyłym gościom na ucztę wigilijną. Światła na choince powinny być bezpieczne, aby dzieci mogły spędzić przy niej nawet kilka godzin.

Więcej informacji

Przedmioty potrzebne do DIY oferuje hurtownia dekoracji Czakos - sprawdź więcej informacji