Jaki leżak jest odpowiedni do Twojego ogrodu?

Lato na leżaku w ogrodzie może być także czasem relaksu i przyjemności. Aby jednak było to możliwe, należy najpierw dokonać właściwego wyboru i znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania. W poniższym artykule przedstawiamy 3 najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze leżaka.

Jakie są cechy dobrego leżaka?

Kupując leżak, zwykle kierujemy się przede wszystkim ceną, ale to błąd. Najważniejszym czynnikiem jest zawsze jakość, ponieważ wpływa ona zarówno na komfort, jak i trwałość leżaka. W Internecie można kupić różne modele leżaków, na których można spędzić kilka sezonów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na trwałość materiału i odporność na warunki atmosferyczne. Ważna jest również waga leżaka oraz to, czy można go złożyć w celu łatwego przechowywania w zimie.

Jaki typ leżaka kupić?

Nawet jeśli chcesz umieścić w ogrodzie tylko jeden leżak, możesz wybrać jeden z trzech typów:

  • Leżak ogrodowy: powinien zapewniać jak największy komfort, dlatego zwykle zawiera poduszki i może być składany lub bujany,
  • Leżaki plażowe: przeznaczone do opalania, mają regulowaną wysokość i zazwyczaj są dostępne w pozycji półleżącej,
  • Leżaki basenowe: Jeśli mają poduszki, są one zazwyczaj wodoodporne i wykonane z tworzywa sztucznego, które jest bardziej odporne na stały kontakt z wodą.
  • krzesła ogrodowe: typ siedzący

Zawsze ważne jest, aby wybrać leżak odpowiedni do funkcji i miejsca, w którym będzie się znajdował.

Jaki materiał kupić?

Jakość leżaka najłatwiej określić na podstawie materiału, z którego jest wykonany. Obecnie do wyboru jest wiele różnych materiałów, nie musisz więc zakładać, że musisz kupić leżak wykonany z plastiku lub drewna. Oczywiście od wielu lat popularnym wyborem są tworzywa sztuczne, ponieważ są one zazwyczaj tańsze i łatwiejsze do czyszczenia. Modele technorattanowe stają się coraz bardziej popularne i praktyczne, ponieważ są niezwykle trwałe. Można również wybrać produkty metalowe, a jeśli są one wykonane z aluminium, można mieć pewność, że leżak jest lekki, a przez to bardziej poręczny.

Rodzaje leżaków w zależności od ich zastosowania

Dzisiejszy rynek jest tak przesycony leżakami, że niełatwo jest znaleźć odpowiedni model dla siebie. Zwłaszcza że nasze potrzeby tak często się zmieniają. Dlatego przed zakupem należy zastanowić się, kiedy i gdzie będzie on używany. Następnie można wybrać sofy wiszące, bujane lub odchylane. Nie zapominaj, że większość sprzedawców oferuje również specjalne modele dla dzieci w różnym wieku, aby i one mogły spędzić lato w leżaku.