Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą
Dwóch mężczyzn aresztowanych za kradzież rozbójniczą w Suwałkach. Suwalscy policjanci zatrzymali 33-latka i 36-latka podejrzanych o kradzież perfum w jednym ze sklepów. Przestępcy nie tylko ukradli towar, ale również zaatakowali pracownika ochrony.
  1. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą.
  2. Podczas ucieczki napastnicy zgubili część skradzionego towaru.
  3. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.
  4. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend suwalska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 33 i 36 lat, podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z lokalnych sklepów. Sprawcy weszli do sklepu i ukradli perfumy, ale ich czyn nie uszedł uwadze pracownika ochrony.

Po zauważeniu kradzieży, ochroniarz natychmiast zareagował, lecz został zaatakowany przez jednego z napastników. W wyniku uderzenia upadł na ziemię, a sprawcy próbowali uciec z miejsca zdarzenia, gubiąc przy tym część skradzionego towaru.

Dzięki szybkiej reakcji i dokładnej analizie dowodów, suwalscy policjanci zidentyfikowali i zatrzymali podejrzanych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w prokuraturze, a sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. 33-latek trafił do aresztu na dwa miesiące, a 36-latek na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. To kolejny przypadek, który pokazuje, że suwalska policja skutecznie reaguje na podobne incydenty, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i ich mienie.


Źródło: KMP w Suwałkach