UM Suwałki: AIR SHOW Odlotowe Suwałki
Końcówka czerwca w Suwałkach przebiegać będzie w towarzystwie atrakcji i wydarzeń lotniczych. Od 21 do 25 czerwca w naszym mieście odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Suwałkach. W sobotę (25 czerwca) wielki finał imprezy oraz Air Show Odlotowe Suwałki”.
O szczegółach wydarzenia poinformowano we wtorek (31 maja) na suwalskim lotnisku podczas konferencji prasowej.
- Organizacja mistrzostw to efekt wieloletniej dobrej współpracy pomiędzy Miastem Suwałki, a Aeroklubem Polskim. Infrastruktura lotnicza, którą mamy w naszym mieście spokojnie pozwala na organizację takich zawodów. Dziękuję za zaufanie i mam serdeczną nadzieję, że będzie to kolejne ciekawe widowisko, w którym chętnie wezmą tłumy Suwalczan mówił **Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
**
Mistrzostwom towarzyszyć będą również inne atrakcje. Do naszego miasta przylecieć może nawet ponad 100 samolotów. Najciekawsze maszyny to odrzutowy MIG 15, Dromader, Orliki, skoki skoczków z flagą Polski, zespół ANBO, EXTRA 300, Bo105, a także zabytkowe maszyny.
W programie także pokazy lotnicze, również z użyciem pirotechniki, atrakcje dla mieszkańców - loty widokowe śmigłowcem lub samolotem nad Suwałkami; strefa zabawy kula sferyczna, byk rodeo, euro bungee, a na zakończenie wieczoru - koncert na powitanie lata dla suwalskiej młodzieży. Wystąpią suwalskie zespoły hip hopowe Projekt Północ i Krychol oraz rockowy zespół The Boars.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Suwałki, Aeroklub Polski, Aeropartner, Suwalska Szkoła Lotnicza.
Współorganizatorami jest Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Suwalski Ośrodek Kultury.
Partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
**Impreza nie odbyła się gdyby nie sponsorzy: Padma Art, IPK Godlewscy, Meliorex, ZPK Szumowo oraz PGKSuwałki
oraz Partnerzy Warter Aviation, Warsaw Flight Safety, Filmolot, Aero Experience
**
Urząd Miejski w Suwałkach, um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/air-show-odlotowe-suwalki,2585185
Ostatnie Artykuły

Klasy, zośka i ringo wróciły na bulwary - suwalski Dzień Dziecka miał sportowy pazur

Suwalskie szkoły pobiegły po punkty - Olbryś rozgrzał majowy czwartek

Młodzi suwalczanie zamknęli sezon na stadionie i patrzą już dalej

Ponad 150 km/h w ulewie. Motocyklista z Litwy wpadł na S-61

Perfumy i kawa pod kurtką - 43-latek z Suwałk trafił do aresztu

Letnia Akademia Sztuk Walki wraca do Suwałk z darmowymi treningami

Suwałki znów pobiegną po zmroku. Weekend z energią, filmem i śniadaniem

Studio Tańca Radość kończy 10 lat - Suwałki szykują taneczny jubileusz

209 km/h przy ograniczeniu do 120 - BMW zatrzymane przez SPEED w Suwałkach

Pięciu kierowców po alkoholu wpadło na suwalskich drogach od świtu

Pakiety medyczne a styl życia – jak dopasować opiekę zdrowotną do codziennych potrzeb?

Jak przygotować się do zmiany operatora internetu?

Dlaczego warto reagować na pierwsze sygnały organizmu?

Fotograficzny weekend w Wigierskim Parku. Warsztaty poprowadzi Piotr Malczewski
Przydatne dane teleadresowe
- Wigierski Park Narodowy w Krzywem - kontakt, godziny, szlaki i zasady wstępu
- Sąd Okręgowy w Suwałkach - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Urząd Gminy Suwałki - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Straż Miejska w Suwałkach - kontakt, zgłoszenia, zakres działań
- Agencja Rozwoju Regionalnego ARES w Suwałkach - kontakt, pożyczki, wynajem powierzchni i szkolenia
- Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach - kontakt, oddziały, cennik i dojazd
